na skarpie pomiędzy Łazienkami Królewskimi a Parkiem Morskie Oko powstaną dwie butikowe wille miejskie.

Staranność we wpisaniu się w cichy i luksusowy charakter willowej zabudowy okolic Parku Morskiego Oka oraz szacunek do historii tego miejsca doprowadziły do jednego z bardziej kameralnych i finezyjnych projektów ostatnich lat w tym miejscu. Zastosowanie najnowszych technik budowlanych i projektowych z przywróceniem dawnego blasku przedwojennej willi.

villa-patzerow
villa
patzerów
1

Powstała w latach 30 XX wieku dla małżeństwa Jana i Zofii Patzer, starannie odnowione elewacje, przejście bramowe oraz klatki i części wspólne zachowają charakter epoki. Od południa do apartamentów zostaną dodane duże balkony. Na parterze i I piętrze będą znajdowały się po dwa apartamenty, a na ostatnim II piętrze penthouse z wyjściem na dach.

villa-avangarda
2
villa
avangarda

Zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, nawiązująca stylem do okresu późnego modernizmu. Elewacje zostaną wykonane ze spieku kwarcowego w kolorze białym. Każde piętro mieszkalne będzie jednym apartamentem z bezpośrednim wejściem z windy do własnego mieszkania, a na ostatnim II piętrze penthouse z wyjściem na dach. Na parterze od ul. Chocimskiej będzie znajdować się lobby z recepcją a w przyziemiu budynku dwa lokale usługowe.

Ville Chocimska Ville Chocimska Ville Chocimska Ville Chocimska Ville Chocimska Ville Chocimska
charakter części
wspólnych

Villa Patzerów zachowa tak modny dla czasu jej powstania charakter art déco: ciemny brązowy kamień naturalny z widoczną strukturą żył, cokoły balustrady oraz liternictwo w kolorze złotym doda wyrazu i unikalnego charakteru.

Villa Avangarda będzie bardziej stonowana, w stylu nowoczesnego modernizmu, zastosowany zostanie kamień naturalny w kolorze szarym z dużo delikatniejszym wzorem żył. Oba budynki będzie spinać wykończenie detalu metalowego w kolorze złotym.

Części wspólne

Części wspólne

na parterze lobby z recepcją

22 miejsca postojowe w garażu podziemnym

11 komórek lokatorskich

rowerownia i wózkarnia

Części wspólne